fbpx

Harmonogram publikacji w social media [pobierz wzór]- Jak planować obecność i wydatki w social mediach

harmonogram publikacji w social media

Prowadzenie mediów społecznościowych gabinetu to najgorsza zmora lub przyjemność. Skąd takie różnice? Wynika to z podejścia do planowania poszczególnych publikacji. Zajmując się marketingiem ad hoc marnujemy mnóstwo czasu, który możemy odzyskać dzięki odpowiedniemu planowaniu. Szczególnie przydatny jest w tym harmonogram publikacji w social media. W tym artykule dzielimy się z Państwem tym, co wypracowaliśmy jako dobre praktyki i co pozwala nam zarządzać wieloma kontami w mediach społecznościowych naszych klientów.

Odpowiednie planowanie – czyli co?

Na naszym blogu dzieliliśmy się jakiś czas temu wskazówkami (cały artykuł TUTAJ), jak przygotowujemy strategię marketingową dla klientów. Mając już ustalone to co chcemy publikować i w jakich kanałach można przejść do kolejnego kroku – czyli regularnego postowania. Aby robić to wydajnie stosujemy harmonogram publikacji.

Dlaczego warto?

Powodów jest wiele, przede wszystkim:

  • Tworzymy profesjonalną komunikację – analizując profile w mediach społecznościowych różnych gabinetów, sprawne oko potrafi zauważyć czy jest on prowadzony profesjonalnie, zgodnie z ustaloną strategią, czy doraźnie i nieprzemyślanie.
  • Przyzwyczajanie odbiorców – regularność w mediach społecznościowych jest bardzo ważna. Nasze teksty na bloga pojawiają się zawsze w środy – dzięki czemu jesteśmy w stanie wygenerować większą ilość osób „czekających” na kolejny materiał.
  • Regularność dopasowana do algorytmów – wszystkie media społecznościowe kierują się odpowiednimi algorytmami, które promują regularność. Dzięki temu sprawiamy, że nasze zasięgi będą wzrastać.
  • Oszczędność czasu – planując posty z miesięcznym wyprzedzeniem jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas. Jeden raz rozpisujemy tematykę, a następnie wykonujemy grafiki i opisy. Nie robiąc tego „na raz” co drugi dzień marnowalibyśmy czas na to, by się zastanowić, co chcemy opublikować jutro.
  • Uzyskanie efektu kuli śnieżnej – publikując materiały w różnych kanałach jeśli w stanie zaplanować je w taki sposób, by treści z jednego kanału zachęcały do odwiedzin kolejnego dzięki czemu jedna publikacja może spowodować np. duży ruch na stronie
  • Brak niespodzianek – planując z wyprzedzeniem i uwzględniając publikację w każdym kanale, unikamy sytuacji w której brakuje nam materiały na najbliższy dzień, a grafik jest na urlopie

Harmonogram publikacji w social media – do pobrania

Harmonogram dostępny jest jako plik Excel z wbudowanymi formułami pozwalającymi na  podliczenie kosztów wytworzenia treści oraz ich promocji.

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz harmonogram

Co składa się na harmonogram i jak z niego korzystać?

 Harmonogram ma postać kalendarza obejmującego okres miesiąca. Nowe tygodnie pojawiają się w kolejnych wierszach. Pierwsza kolumna zawiera spis wszystkich kanałów, w których pojawiają się treści. Mając na uwadze charakter większości gabinetów stomatologicznych, umieściliśmy tutaj Facebooka, Instagrama oraz wpisy na blogu.

Jeśli na naszym blogu co drugi poniedziałek pojawia się nowy wpis, to umieszczamy informację z tytułem postu w tabelce. Jeśli na Facebooku co piątek pojawia się sylwetka osoby z zespołu, także rozpisujemy to w harmonogramie.

Koszty

Ostatnie dwie kolumny dotyczą wydatków. Są one podzielone na 2 rodzaje. W ramach budżetu na reklamę mieści się koszt kampanii reklamowych na Facebooku czy Instagramie. Budżet na realizację zawiera pracę grafika oraz autorów tekstów. Koszty liczone są w rozliczeniu tygodniowym z podziałem na kanał. Na koniec miesiąca zbierane są dane o całościowym koszcie reklamy oraz z podziałem na poszczególne kanały.

Potrzebujesz pomocy?​

Pomagamy gabinetom i klinikom zdobywać więcej pacjentów, lepiej prezentować się w internecie oraz prowadzić skuteczniejsze działania marketingowe.

Może też Cię zainteresować...​

Poniżej znajdziesz porady oraz case studies z działań prowadzonych dla naszych klientów.

strategia marketingowa krok po kroku
Marketing medyczny

Strategia marketingowa krok po kroku

Usługi marketingowe w branży zdrowotnej obejmują standardowo obsługę mediów społecznościowych, reklamy Pay Per Click, SEO, …

Przejdź do wpisu →
jak skutecznie prowadzić Facebooka
Marketing medyczny

Jak skutecznie prowadzić Facebooka gabinetu medycznego?

Fanpage w social media dla gabinetu medycznego pełni rolę „wirtualnej wizytówki”, dzięki której pacjenci mogą …

Przejdź do wpisu →
Negatywne opinie o lekarzach
Wizerunek placówki medycznej

Negatywne opinie o lekarzach – jak z nimi walczyć?

Czy negatywne opinie faktycznie to tak duży problem? Obecnie opinie w sieci zaczynają wypierać słowne …

Przejdź do wpisu →

Newsletter

Dołącz do jedynego na rynku newslettera poświęconego marketingowi w medycynie i farmacji.

Imię(wymagane)
Imię
Email
Zgoda(wymagane)