fbpx

PORTFOLIO

NOVA Stomatologia – 129% większy ruch na stronie, dzięki Instagramowi i Facebooku.

Social media dla gabinetu

o kliencie

Gabinet Stomatologiczny w Plewiskach pod Poznaniem

NOVA Stomatologia to nowoczesny gabinet w Plewiskach pod Poznaniem. Głównym obszarem działań klienta jest ortodoncja, a także stomatologia estetyczna. Założeniem przyświecający placówce w codziennej pracy jest niesienie pomocy pacjentom w przyjaznym, rodzinnym gabinecie.

Chcę, aby social media oddawały przyjazny klimat w gabinecie. Chcemy pokazać, że jesteśmy nowocześni i wizyta u dentysy nie musi być taka zła.

Wyzwanie

Zwiększenie rozpoznawalności i pozyskanie nowych pacjentów

Mieszkańcy Plewisk to osoby na co dzień pracujące w Poznaniu. Dzięki dobrej lokalizacji są w stanie odwiedzić gabinet w drodze powrotnej do domu. Założeniem współpracy było zwrócenie uwagi na istnienie gabinetu i oddanie przyjaznej rodzinom atmosferze. Dotychczas gabinet odwiedzali stali pacjenci, którzy korzystali głównie z usług ortodonty. Dodatkowym celem było zwiększenie umawianych wizyt na pozostałe usługi.

Rozwiązanie

Marka przyjazna lokalnej społeczności

Głównym założeniem komunikacji na Instagramie i Facebooku było odzwierciedlenie lekkiego ducha gabinetu. W tym celu wdrożyliśmy posty pozbawione sztywnych opisów, które urozmaiciliśmy przez wprowadzenie ciekawszego formatu – rolki. Dla nowoczesnego gabinetu ważna jest także estetyka, dlatego zaprojektowaliśmy szablony postów tak, aby były spójne z wyglądem wnętrz.

Sprawdź instagrama

Grafiki strona Solutio (2)

Budowanie relacji z pacjentem

Social media traktujemy jako komunikator z pacjentem. Regularność w publikacjach pozwala budować relację z obecnymi pacjentami przez ciągłą obecność i widoczność w komunikatorach. Jednocześnie zastosowanie się do algorytmów Instagrama i Facebooka pozwala na budowanie zasięgów organicznych, przez co posty docierają do nowych odbiorców.

rezultat

+129% liczby odwiedzin strony internetowej

Na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy prowadzenia mediów społecznościowych udało się uzyskać +129% liczby odwiedzin na stronie klienta. Do tego udało się zwiększyć zasięg publikowanych treści do +117%. Za wyniki odpowiada regularna komunikacja, która trafia skutecznie do pacjenta, a także reklamy na Facebooku i Instagramie.

Newsletter

Dołącz do jedynego na rynku newslettera poświęconego marketingowi w medycynie i farmacji.

Imię(wymagane)
Imię
Email
Zgoda(wymagane)