fbpx

Chat GPT będzie tworzył treści medyczne?

Chat GPT w branży medycznej

Sztuczna inteligencja to gorący temat 2023 roku. Razem z pojawieniem się nowych możliwości generowania tekstów i obrazów pojawiła się ciekawość czy Chat GPT jest w stanie tworzyć treści medyczne. Dla wielu marketerów jest to ułatwienie w pracy, a dla medyków obawa przed rozpowszechnianiem niepotwierdzonych informacji. Czy sztuczna inteligencja zatem zastąpi wiedzę medyka w sieci?

Czym jest Chat GPT?

Chat GPT, znany również jako chatbot to sztuczna inteligencja, która jest w stanie odpowiadać na zapytania użytkowników. Wystarczy wpisać pytanie, np. „Czym jest endodoncja?”, a robot poda odpowiedź zgodną ze zgromadzoną przez niego wiedzą. Z początkiem 2023 roku media zaczęły głośno mówić o wynalazku w różnych aspektach. Niektórzy uważają, że Chat GPT jest pomocnikiem przy pracy, a drudzy uważają go za zagrożenie.

W związku z możliwościami i zaawansowaniem sztucznej inteligencji, użytkownicy zaczęli zadawać robotowi pytania z różnych dziedzin, także z zakresu medycyny. Robot odpowiada na zapytania dotyczące porady, a także potrafi wyjaśnić terminy medyczne. Czy zatem Chat GPT może pisać treści o zdrowiu, np. na stronę internetową?

Pomocnik przy pracy  – zalety sztucznej inteligencji

Wielu marketerów wypróbowało przy pracy możliwości generowania tekstów. Jest to pomocne szczególnie, gdy wejdziemy w ślepy zaułek i potrzebujemy z niego wyjść. Nie jest to jedyna możliwość tego narzędzia. W naszej pracy nie zawahaliśmy się przed wypróbowaniem potencjału cyfrowego pomocnika.

Podczas projektowania dwujęzycznej strony internetowej dla klienta, wpadliśmy na pomysł, aby zlecić tłumaczenie tekstów sztucznej inteligencji. Dzięki Chatowi GPT udało nam się dopracować teksty w obcym języku, które wymagały drobnej korekty. To znacznie skróciło proces i pozwoliło oszczędzić również pieniądze.

Skąd on to wszystko wie? Chat GPT – wady

Chat GPT to sztuczna inteligencja, która bazuje na treściach z sieci dostępnych, np. na Wikipedii, na formach internetowych, czy w artykułach. Niestety, nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ treści te nie zawsze są wiarygodne i rzetelne. Robot podczas generowania tekstu nie ma możliwości weryfikacji i bywa, że informacje, które udziela użytkownikom, są błędne lub niekompletne.

Sztuczna inteligencja w medycynie  – wnioski

Chatboty GPT są wysoce wydajnym narzędziem do automatyzacji wielu czynności, jednak powinno się je wykorzystywać rozważnie. Są one ogromnym ułatwieniem przy pracy, z którego powinno się korzystać, jednak wszystko co napisze chatbot należy wziąć pod lupę.

Sztuczna inteligencja nie ma wiedzy medyka, dlatego nie powinno się tego narzędzia stosować w celu uzyskania porady zdrowotnej. Podobnie w pracy marketera. Robot nie ma możliwości weryfikowania treści i ich poprawności ze względu na zaciąganie informacji z sieci. Chat GPT może być pomocny przy tłumaczeniu języka lub przy wstępnym reaserchu, aby oszczędzić czas. Jest to ułatwienie, które powinno być stosowane w zespołach marketingowych, ale tylko jako narzędzie przyspieszające procesy.  

Potrzebujesz pomocy?​

Pomagamy gabinetom i klinikom zdobywać więcej pacjentów, lepiej prezentować się w internecie oraz prowadzić skuteczniejsze działania marketingowe.

Może też Cię zainteresować...​

Poniżej znajdziesz porady oraz case studies z działań prowadzonych dla naszych klientów.

jak otworzyć gabinet stomatologiczny
Finanse w placówce medycznej

Jak otworzyć gabinet stomatologiczny?

Jesteś lekarzem i planujesz otworzyć gabinet stomatologiczny? Placówka medyczna wymaga spełnienia wielu wymagań. Sanepid, dokumentacja ...
Przejdź do wpisu →
Marketing medyczny

Skuteczna strona internetowa gabinetu w 2023 roku.

Przedstawiamy Ci trendy, które sprawią, że witryna Twojej placówki przyciągnie więcej nowych pacjentów w nowym roku.
Przejdź do wpisu →
czym jest ppc
Pozyskiwanie pacjentów

Czym jest PPC? Pay-Per-Click – czy powinieneś z niego skorzystać?

Czym jest PPC? W dużym uproszczeniu Pay-Per-Click to forma reklamy, gdzie płacisz za każde kliknięcie ...
Przejdź do wpisu →

Newsletter

Dołącz do jedynego na rynku newslettera poświęconego marketingowi w medycynie i farmacji.

Imię(wymagane)
Imię
Email
Zgoda(wymagane)