fbpx

Pozyskujemy pacjentów dla gabinetu

Znamy sposoby na skuteczne pozyskiwanie pacjentów. Naszym celem jest dotrzeć do pacjentów zainteresowanych daną usługą i doprowadzić, do umówienia wizyty.

Sposoby na pozyskanie pacjentów

Pozyskiwanie pacjentów na zabiegi medyczne to proces, który wymaga strategicznego podejścia i eksperckiej wiedzy. W obliczu intensywnej konkurencji i surowych przepisów dotyczących reklamy medycznej, skuteczne pozyskiwanie właściwych pacjentów jest kluczowe dla rozwoju gabinetów i klinik medycznych.

Nasze podejście opiera się na danych i mierzalnych celach.  Monitorujemy i optymalizujemy działania marketingowe, aby maksymalizować dotarcie do właściwych pacjentów oraz zachęcać ich do umówienia wizyty. Jednocześnie pracujemy, aby z miesiąca na miesiąc obniżać koszt pozyskania nowego pacjenta. W Solutio Medica nie postrzegamy naszych działań jako kosztu, lecz jako strategiczną inwestycję. Oceniasz ją obiektywnie, zestawiając inwestycję z liczbą nowych pacjentów.

Wyróżnia nas podejście, w którym wykonujemy działania marketingowe (np. prowadzimy reklamy Google Ads), ale także jesteśmy partnerem w rozwoju Twojego biznesu. Jesteśmy agencją startegiczno-marketingową, dlatego w czasie całej współpracy będziemy Ci doradzać i dzielić się naszym doświadczeniem.

Co to oznacza w praktyce? Przychodzisz do nas z wyzwaniem biznesowym,  np. pozyskać x pacjentów miesięcznie na zabieg plastyki powiek. Bazując na danych i naszym doświadczeniu opracowujemy strategię promocji danej usługi. Określamy wyróżniki na lokalnym rynku, ustalamy plan działania, proponujemy, w jakich kanałach reklamowych (Facebook, Instagram, Google) warto działać oraz sugerujemy budżety, niezbędne do osiągnięcia tego celu. Podpowiadamy jak kontaktować się z pacjentami z naszych kampanii, monitorować skuteczność działań. Opracowujemy plan i wdrażamy go, sterując Twoim marketingiem. Twoją rolą jest określić cele, podejmować decyzje na temat strategicznych elementów kampanii, budżetów, użytych grafik do reklam.

Nasze podejście do pozyskiwania pacjentów

Jak podchodzimy do prowadzenia kampanii reklamowych?

Analizujemy potrzeby pacjentów i proces podejmowania decyzji

W naszej pracy stawiamy na kompleksową analizę potrzeb pacjentów oraz ich procesów decyzyjnych, co bezpośrednio przekłada się na Twoje korzyści finansowe. Dzięki szczegółowym badaniom rynkowym i dogłębnej analizie statystyk, jesteśmy w stanie precyzyjnie zrozumieć myślenie pacjentów oraz ich priorytety. To pozwala nam na tworzenie skutecznych strategii marketingowych, które nie tylko trafiają w oczekiwania pacjentów, ale również przynoszą wymierne rezultaty biznesowe.

Przygotowujemy treści, grafiki, podstronę usługi na potrzeby kampanii

Przygotowujemy treści, grafiki oraz dedykowane podstrony usług na potrzeby kampanii, które skutecznie rozwiązują obiekcje pacjentów i są zgodne z wymaganiami prawnymi. Dzięki temu nasze działania przyczyniają się do wzrostu liczby pacjentów oraz zwiększenia przychodów Twojej firmy.

Łączymy Facebook, Instagram i Google Ads by realizować cele

Wykorzystujemy pełen potencjał reklam na Facebooku, Instagramie i Google, aby skutecznie dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców. Nasze kampanie są precyzyjnie targetowane i zgodne z przepisami prawa medycznego. Dzięki integracji tych systemów reklamowych oraz możliwości prowadzenia kampanii osobno na Facebook Ads lub Google Ads, zalecamy strategie, które są najbardziej opłacalne dla Twojej branży. Naszym celem jest maksymalizacja zwrotu z inwestycji i minimalizacja kosztu pozyskania klienta, co zapewnia pewność, że Twoje środki są inwestowane w sposób efektywny.

Monitorujemy statystyki marketingowe i dane z gabinetu

Aktywnie monitorujemy i analizujemy statystyki marketingowe i biznesowe, korzystając zarówno z naszych danych, jak i tych dostarczonych przez klientów. Naszym priorytetem jest nie tylko zwiększanie ogólnych rezultatów, ale także dostosowywanie strategii w oparciu o Twoje rzeczywiste potrzeby i perspektywę. Dzięki temu zapewniamy widoczne i mierzalne efekty, które przełożą się na realny wzrost Twojej działalności.

Organizujemy cykliczne spotkania startegiczne z omówieniem wyników

Co miesiąc raportujemy wyniki naszych działań marketingowych i organizujemy spotkania strategiczne, na których szczegółowo analizujemy osiągnięte rezultaty. Monitorujemy także działania konkurencji, aby określać nowe kierunki rozwoju kampanii. Dzięki temu możesz mieć ma pełną kontrolę nad procesem, a nasze raporty i rekomendacje pozwalają na optymalizację kosztów i maksymalizację zwrotów z inwestycji.

Poponujemy strategie i optymalizujemy obecne działania

Regularnie proponujemy innowacyjne strategie oraz dokładnie optymalizujemy bieżące działania, aby zapewnić maksymalną efektywność kampanii marketingowych. Kluczowym elementem naszego podejścia jest ciągłe testowanie nowych hipotez, co pozwala nam utrzymać konkurencyjność i dostosowywać się do zmieniających się potrzeb rynku. Dzięki temu masz pewność, że Twoje inwestycje są zawsze wykorzystywane w sposób najbardziej efektywny i przyniosą mierzalne korzyści.

Efekty

Efekty, które przynoszą nasze kampanie

Pozyskiwanie pacjentów - efekty 1

Grafik wypełniony nowymi pacjentami

Uruchomienie skutecznej kampanii, dobranej do promowanej usługi i jej odbiorców, powoduje szybki wzrost liczby wizyt umawianych przez pierwszorazowych pacjentów.

Pozyskiwanie pacjentów - efekty 1

Grono stałych pacjentów

Dzięki pojawianiu się w internetowym feedzie byłych i obecnych pacjentów oraz dostarczaniu im ciekawych treści i nowych ofert, dawni pacjenci chętniej przypominają sobie o gabinecie i wracają na kolejne zabiegi.

Pozyskiwanie pacjentów - efekty 3

Więcej zapisów na konkretną usługę

Kampanie promują konkrety zabieg lub serię zabiegów, która przynosi najwięcej zysków gabinetowi lub klinice.

Chcę pozyskiwać więcej pacjentów

Referencje

DELAVI CentrumIwona Zięcina - członek zarządu
Czytaj więcej
Agencja Solutio Medica wykazuje się dużą wiedzą z dziedziny medycyny, co stanowi kluczowy element w promocji usług w tej branży. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy, komunikacja zespołu Solutio Medica z naszym Centrum była zdecydowanie ułatwiona co przełożyło się również na sprawną, konsekwentną realizację wyznaczonych celów marketingowych. W ramach prowadzonych kampanii, Solutio Medica nie tylko spełniła nasze oczekiwania, ale również wykazała się zaangażowaniem w zrozumienie procesów, jakie mają miejsce zarówno w naszej Klinice, jak i w życiu pacjenta, który decyduje się na zabieg np. laserowej chirurgii wzroku. (...) Ich zdolność do dostosowania się do dynamicznych potrzeb rynku medycznego, skuteczne wykorzystanie narzędzi marketingowych oraz precyzyjne ukierunkowanie działań na naszą grupę docelową sprawiły, że agencję tę możemy polecić jako partnera nie tylko kreatywnego, ale także pełnego zaangażowania i skuteczności.
OVIklinikaJustyna Butor - general manager
Czytaj więcej
Z perspektywy kliniki działania, które zostały podjęte przyniosły nam znaczne korzyści. Na przestrzeni współpracy zauważyliśmy wzrost zainteresowania oraz większą liczbę pacjentów. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Solutio Medica. Jest to rzetelna agencja marketingowa, która działa zgodnie z założeniami oraz rozumie potrzeby klienta, a także wykazuje dobre zrozumienie tematów medycznych.
SildyEdyta Kocyk - prezes zarządu
Czytaj więcej
Solutio Medica świetnie zna specyfikę branży medycznej, co znacząco ułatwiło naszą współpracę, np. przy organizacji konferencji dla rynku szpitalnego. W czasie. realizacji poszczególnych projektów wykorzystywaliśmy posiadane doświadczenie firmy. Zespół Solutio nie tylko zajmował się realizacją zleconych działań, ale strategicznie doradzał i angażował się w działania całej firmy. (...) Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Solutio Medica i ich wkładu w rozwój SiLDY.
Poprzedni
Następny

Jak wyglądają tworzone przez nas reklamy?

Kilka przykładów grafik, jakie używamy w kampaniach na Facebooku, Instagramie czy Google

Zaufali nam

Chcę pozyskiwać więcej pacjentów

Czego potrzebujemy, aby uruchomić kampanię?

Must have przed startem kampanii

Strona z opisem usługi oraz narzędziami analitycznymi

Analizujemy stronę z opisem usługi, rekomendując ewentualne modyfikacje, aby była bardziej przyjazna dla pacjentów. Sprawdzamy responsywność strony, aby zapewnić jej optymalne działanie na różnych urządzeniach. Upewniamy się, że strona jest podpięta do systemów analitycznych, które monitorują wyniki wejść i interakcji na stronie.

Działające profile firmowe Facebook i Instagram

Sprawdzamy, czy konta są aktualne i czy publikacje są prowadzone regularnie. Analizujemy estetykę i jakość publikowanych treści, aby upewnić się, że są one atrakcyjne wizualnie i profesjonalne. Oceniamy również, czy konta budzą zaufanie wśród odbiorców oraz czy angażują społeczność.

Konta reklamowe Facebook Ads i Google Ads

Sprawdzamy, czy klient już posiada konta reklamowe na Facebook Ads (pozwalające na reklamę na Facebooku i Instagramie) i Google Ads. Upewniamy się, że konta są odpowiednio skonfigurowane i podpięte do systemów analitycznych, które umożliwiają dokładne śledzenie i zliczanie wyników kampanii.

Często zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Kiedy zobaczysz rezultaty?

Uruchamiając kampanię, już pierwszego dnia widzimy ruch na stronie, wyświetlenia reklam czy inne statystyki marketingowe. Po miesiącu wiedzimy trendy, przetestowlaiśmy kilka podejść do reklam i pracujemy, by przynosiła zadowalające i powtarzalne wyniki. Jednakże, aby uzyskać pełen obraz efektywności działań, zazwyczaj zalecamy trzy miesiące. W tym czasie możemy dokładnie monitorować, analizować i optymalizować nasze strategie, co pozwala nam dokładnie przewidzieć oczekiwane rezultaty i dostosować nasze działania w celu maksymalizacji efektów.

Ile kosztują kampanie pozyskujące pacjentów?

Współpracujemy z różnymi gabinetami medycznymi, które przeznaczają 3-5 tys. zł / miesięcznie na kampanie reklamowe oraz takimi, które inwestują nawet 15 tys. zł na miesiąc. Dopasowujemy nasze strategie do specyfiki każdego klienta, biorąc pod uwagę takie czynniki jak liczba konkurentów, wielkość miasta oraz rodzaj oferowanych usług medycznych. Na podstawie analizy tych parametrów przygotowujemy rekomendowane budżety i efektywnie dystrybuujemy je pomiędzy systemy reklamowe, zapewniając optymalne wykorzystanie każdej złotówki.

Jakie gabinety powinny skorzystać z tej usługi?

Nasze usługi dedykowane są gabinetom medycznym o różnych skalach działalności. Współpracujemy zarówno z gabinetami jednoosobowymi i indywidualnymi lekarzami, jak i mniejszymi oraz większymi gabinetami i klinikami z zespołami liczącymi powyżej 25 osób.

Dzięki naszemu elastycznemu podejściu, dopasowujemy nasze strategie marketingowe do specyfiki każdego biznesu, uwzględniając jego wielkość, model działalności oraz marże. Oferujemy różne podejścia, które są precyzyjnie dostosowane do Twoich potrzeb, aby maksymalizować efektywność marketingową Twojego gabinetu i generować optymalne rezultaty.

Ile czasu musisz zaangażować?

Współpraca z nami wymaga największego zaangażowania na początku współpracy. Na pierwszym etapie omawiamy szczegółowy zakres usług podczas 1-2 spotkań online, aby dokładnie zrozumieć Twoje potrzeby i cele. W kolejnych etapach przygotowujemy materiały do akceptacji, a następnie czekamy na ich zatwierdzenie. Później regularnie spotykamy się co miesiąc (lub częściej, jeśli zachodzi taka potrzeba lub istnieją zmiany w kampanii), aby omówić postępy i dostosować nasze działania do nowych potrzeb i wyzwań.

Dlaczego warto nas wybrać?

Doradzimy Ci sprawdzone rozwiązania biznesowe

Jesteśmy agencją strategiczno – marketingową, czyli doradzimy Ci w tematach biznesowych, nie tylko w marketingowych. Skupiamy się na tym, czy dana strona lub reklama wygląda dobrze, ale przede wszystkim czy ma sens i czy pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele.

Otrzymujesz od nas wnioski poparte danymi

Bazujemy na danych i działamy transparentnie. Wyznaczamy cele, które są mierzalne i raportujemy dane marketingowe. Na podstawie liczb podejmujemy decyzje o zmianach czy rozwoju kampanii. Wnioski omawiamy je na cyklicznych spotkaniach. Pracujemy na Twoich kontach reklamowych, do których masz dostęp 24h na dobę.

Przychodzimy po decyzje i wykonujemy 99% pracy

To Ty podejmujesz kluczowe decyzje, a my wykonujemy 99% pracy. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wiemy, co się sprawdza i jak efektywnie zarządzać marketingiem. Przychodzimy do Ciebie z konkretnymi pomysłami i planem ich realizacji, a Ty je akceptujesz lub zmieniasz. Zyskujesz czas, mógł skoncentrować się na swoich obowiązkach.

Dzielimy się blisko 10 letnim doświadczeniem

Działamy w branży medycznej od 2015 roku i już kilkaset gabinetów zaufało naszym rekomendacjom. Posiadamy sprawdzone strategie, które przynoszą rezultaty i są dostosowane do specyficznych wymagań tego sektora. Wiemy, jak działać z małymi i dużymi klinikami, w miastach o różnej wielkości, z usługami ratunkowymi czy z kategorii beauty.

Jesteś po opieką dedykowanego opiekuna

Każdy z naszych klientów ma dedykowanego opiekuna, który doskonale zna całą historię współpracy. Jest on główną osobą kontaktową, zawsze dyspozycyjną i odpowiedzialną za koordynację zespołu. Dzięki jego zaangażowaniu wszystkie działania są płynnie realizowane, a Ty możesz mieć pewność, że wszystko jest pod kontrolą.

Nasze realizacje

Poznaj efekty naszej pracy

Chcę pozyskiwać więcej pacjentów

Usługi

Wszystko, co niezbędne, by prowadzić skuteczną komunikację

Gdy posiadasz stronę i kanały w social mediach

Gdy posiadasz dobra stronę internetową i prowadzisz social media sprawa jest najprostsza, bo od razu przystępujemy do planowania i tworzenia kampanii Google Ads i facebook Ads. 

Gdy musisz zaktualizować zasoby marketingowe lub chcesz poszerzyć wymiar kampanii

W niektórych sytuacjach projektujemy strony o usłudze lub identyfikacje wizualne, tworzymy nowe konta w social mediach lub poszerzamy kampanie o dodatkowe treści wideo i w social mediach. 

Jak wygląda rozpoczęcie współpracy?

Działania na skuteczne pozyskiwanie pacjentów

Spotkanie - konsultacja biznesowa

Krok 1

Na tym etapie dokładnie poznajemy Twój biznes, cele oraz wyzwania, z którymi będziemy się mierzyć. To kluczowy moment, który pozwala nam lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i przygotować odpowiednie strategie marketingowe, dopasowane do Twoich specyficznych wymagań.

Akceptacja oferty

Krok 2

Na tym etapie ustalamy warunki współpracy, terminy realizacji projektów oraz wytyczne dotyczące stylistyki i zasad komunikacji. Dzięki temu zapewniamy klarowność i efektywność naszej współpracy, dostosowując wszystkie działania do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Przygotowanie do startu kampanii

Krok 3

Na etapie przygotowania do startu kampanii nasz koordynator zespołu przydziela odpowiednie zadania, zapewniając płynność i efektywność działań. W tym czasie kompleksowo przygotowujemy wszystkie niezbędne materiały, takie jak grafiki, słowa kluczowe, dedykowaną podstronę dla usługi, kluczowe obiekcje pacjentów oraz karty kampanii. Naszym celem jest zapewnienie pełnej gotowości przed rozpoczęciem kampanii. Ten proces dostosowujemy do specyficznych potrzeb i wymagań każdego klienta.

Uruchomienie kampanii

Krok 4

Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych materiałów i ustaleniu szczegółów, uruchamiamy kampanię zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Wszystkie elementy są gotowe do działania, a nasz zespół zapewnia płynny start i monitorowanie kampanii od samego początku.

Raportowanie i optymalizacja

Krok 5

Po uruchomieniu kampanii kontynuujemy proces optymalizacji. Naszym celem jest obniżenie kosztu pozyskania klienta oraz maksymalizacja liczby leadów. Regularnie monitorujemy wyniki kampanii, analizujemy dane oraz wprowadzamy odpowiednie zmiany i dostosowania, aby zapewnić najlepsze rezultaty.

Jak wygląda praca nad kampanią?

Nasze działania krok po kroku

Określenie celów biznesowych

Krok 1

Praca nad kampanią rozpoczyna się od szczegółowego określenia celów biznesowych. Pierwszym krokiem jest dogłębna analiza zapotrzebowania rynkowego oraz zrozumienie oczekiwań naszego klienta dotyczących pozyskania nowych pacjentów. W oparciu o te informacje wspólnie ustalamy klarowne cele liczbowe, do których będziemy dążyć

Research i opracowanie strategii działania

Krok 2

Przeprowadzamy szczegółowe badania konkurencji, analizujemy słowa kluczowe, zgłębiamy oczekiwania potencjalnych pacjentów oraz identyfikujemy unikalne cechy i wyróżniki Twojego gabinetu. Te informacje stanowią dla nas fundament do tworzenia treści kampanii.

Audyt zasobów marketingowych

Krok 3

Przeprowadzamy szczegółową analizę wszystkich niezbędnych elementów potrzebnych do uruchomienia działań: sprawdzamy stronę internetową z opisem usług, narzędzia analityczne, profile na Facebooku i Instagramie, oraz konta reklamowe Google Ads i Facebook Ads. Naszym celem jest upewnienie się, że wszystko jest odpowiednio skonfigurowane i gotowe do działania. Dodatkowo oferujemy wsparcie w optymalizacji istniejących rozwiązań oraz udzielamy cennych sugestii.

Opracowanie harmonogramu prac

Krok 4

Ustalamy szczegółowe terminy dla poszczególnych etapów kampanii oraz rozdzielamy zadania pomiędzy zespół. Dzięki temu każdy wie, kiedy i co ma zrobić, co zapewnia płynny przebieg działań i efektywne wykorzystanie czasu.

Stworzenie treści, grafik, strony na potrzeby kampanii, optymalizacja kont reklamowych

Krok 5

Tworzymy treści, kreacje graficzne oraz strony internetowe, które są dopasowane do specyfiki kampanii. Wiemy, co sprawdza się w branży medycznej i co może zainteresować potencjalnych pacjentów. Nasze działania mają na celu maksymalizację efektywności kampanii oraz skuteczne dotarcie do docelowej grupy odbiorców.

Uruchomienie kampanii - I etap

Krok 6

Uruchamiamy kampanię i dokładnie obserwujemy jej efekty. Systematycznie optymalizujemy nasze działania oraz testujemy różne rozwiązania. Jest to okres, w którym algorytmy reklamowe uczą się i dopasowują do naszych celów. Typowy czas trwania tego etapu wynosi od 1 do 3 miesięcy. W tym czasie rezultaty są już widoczne, jednakże mogą być one zmienne.

Optymalizacja kampanii - II etap

Krok 7

Po upływie około 3 miesięcy, kiedy kampania się już ustabilizuje, wprowadzamy strategie zmniejszenia kosztów pozyskania klienta oraz dokładnie optymalizujemy nasze reklamy. Poszerzamy zakres reklamy, aby zwiększyć jej skuteczność i osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Raportowanie i ciągła optymalizacja

Krok 8

Kontynuujemy dokładną optymalizację, dążąc do obniżenia kosztu pozyskania klienta i maksymalizacji liczby leadów. Regularnie monitorujemy wyniki kampanii, analizujemy dane oraz wprowadzamy odpowiednie zmiany i dostosowania, aby zapewnić najlepsze możliwe rezultaty. Każdy krok jest szczegółowo raportowany, zapewniając pełny wgląd w postępy kampanii.

Chce pozyskiwać wiecej pacjentów

Dowiedz się, jak pomagamy pozyskiwać pacjentów. Umów się na konsultację biznesową, w czasie której omówimy Twój indywidualny przypadek. 

Nazwa(wymagane)
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.