fbpx

Czym jest analiza widoczności w sieci?

W dzisiejszych czasach rynek stomatologiczny jest bardzo mocno konkurencyjny i rekomendacje zadowolonych pacjentów nie zawsze wystarczają. Czasami trzeba sięgnąć trochę głębiej i wtedy na ratunek przychodzi Internet i jego ogromny potencjał reklamowy.

Jak skutecznie promować usługi stomatologiczne w sieci? Pierwszym krokiem by móc zacząć planować działania marketingowe, jest analiza sytuacji wyjściowej. Możemy Ci pomóc bezpłatnie w tym kroku  wykonując personalizowaną analizę widoczności w sieci.

Czym jest analiza widoczności?

Analiza widoczności do dokument pozwalający ocenić to, jak dany gabinet widziany jest z perspektywy pacjenta. Raport opracowywany jest zgodnie z opracowaną przez nas metodologią Internet Visibiity Check. Uwzględnia ona najważniejsze punkty styku pacjent – placówka i ocenia ich skuteczność.

Co składa się na analizę widoczności?

Pozycjonowanie w wyszukiwarce Google – sprawdzane są istotne elementy, które decydują, czy Twój gabinet będzie zauważalny przez pacjenta, a informacje które przekazujesz będą pozytywnie wpływać na pozycję w liście wyszukiwani. Oceniamy obecność elementów typu godziny otwarcia, mapa czy numer telefonu oraz ich jakość – np. wpisów w Google moja firma.

Analiza strony www – przyglądamy się temu jak szybko zainteresowana osoba może znaleźć informacje kontaktowe (np. numer telefonu na ekranie startowym strony), zbudować zaufanie (eksperckie teksty) lub bezpośrednio sprawdzić cenę i umówić usługę. Przyglądamy się dostosowaniu strony do użytkowników komputerów oraz różnych urządzeń mobilnych.

Skrócony audyt SEO – oceniamy, jak elementy Twojej strony wpływają na pozycjonowanie w wyszukiwaniach w przeglądarce Google i co można zrobić by to poprawić.

Obecność w mediach społecznościowych – jak Facebook czy Znany Lekarz. Poprawna konfiguracja konta decyduje o tym, czy istniejące konta zachęcają pacjentów czy wręcz przeciwnie – odstraszają ich. Ocenimy najważniejsze aspekty wpływające na pozytywny odbiór, z których sobie nawet może nie zdajesz sprawy.

Branding i ogólna spójność wizualna – przejrzymy różne rodzaje materiałów w różnych kanałach i podpowiemy co zrobić, by wspierały one siłę marki, a nie budowały wrażenie rozproszenia.

 

Wiem już jak widzą mnie pacjenci… co dalej?

Analiza oprócz aktualnej oceny powyższych elementów zawiera bardzo ważną sekcje – komentarze i sugestię naszych ekspertów. Znajdziesz tam wskazówki, które wdrożone, będą znacząco wpływać na Twój pozytywny wizerunek, zaufania a dzięki temu zwiększenie ilości pacjentów.

Analiza jest dla ciebie bezpłatna – i wiele ze wskazówek możesz wdrożyć samodzielnie już następnego dnia. Jeśli jednak zależy Ci na systematyczności i poprawie profesjonalnego wizerunku – możesz oddać to w nasze ręce.

Jak zamówić analizę widoczności?

Za pomocą formularza dostępnego w zakładce darmowa Analiza zostaw nam dane kontaktowe – a my zajmiemy się resztą. W ciągu kilku dni możesz spodziewać się kontaktu od naszego eksperta, który w czasie 2 minutowej rozmowy zbierze dodatkowe informację, byśmy mogli przygotować spersonalizowane analizy, a po kilku dniach otrzymasz gotowe analizę na skrzynkę pocztową. To takie proste!

 

Potrzebujesz pomocy?

Pomagamy gabinetom i klinikom zdobywać więcej pacjentów, lepiej prezentować się w internecie oraz prowadzić skuteczniejsze działania marketingowe.

Zastanawiasz się, czy współpraca z agencją jest dla Ciebie? 

Daj nam znać – pomożemy.