fbpx

Kiedy promować gabinet w Google Ads?

Jak promować gabinet w sieci, kiedy konkurencja jest tak duża? Do czego przydadzą się reklamy w systemie reklamowym Google Ads? Zanim uruchomisz swoją pierwszą kampanię lub zlecisz ją agencji, zobacz, w jaki sposób możesz zareklamować swoją placówkę i usługi.

Czym jest reklama w Google Ads?

Google Ads oferuje dwa sposoby reklamowania się w sieci: reklamy sieci wyszukiwania i reklamy sieci reklamowej. Reklamy sieci wyszukiwania pojawiają się na górze lub na dole strony wyników wyszukiwania Google, kiedy użytkownicy wpisują hasła związane z Twoją ofertą. Reklamy sieci reklamowej wyświetlają się na stronach internetowych, aplikacjach i filmach, które są powiązane z Twoimi produktami lub usługami.

Dwa sposoby na promocje placówki w Google Ads

W zależności od tego, czy chcesz wypromować swój gabinet, czy konkretny zabieg, możesz wybrać jeden lub oba rodzaje reklam. Reklama gabinetu jest bardziej ogólna i pozwala Ci dotrzeć do osób szukających usług medycznych w Twojej okolicy, np. “dentysta Warszawa”. Promocja konkretnego zabiegu jest bardziej szczegółowa i skierowana do osób zainteresowanych daną usługą, np. “plastyka powiek”. Oba sposoby mają swoje zalety i wady, dlatego warto je dobrze zaplanować i zoptymalizować.

reklamy w Google

Promocja gabinetu

Promowanie gabinetu w Google Ads ma na celu zwiększenie ogólnego ruchu w gabinecie i budowanie świadomości marki. Aby skutecznie reklamować swój gabinet, musisz zadbać o to, aby Twoja strona internetowa była dobrze zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, kompletna i responsywna. W ten sposób użytkownik, który kliknie w Twoją reklamę, trafi na profesjonalnie przygotowaną stronę, która sama w sobie jest szeroką promocją Twojego gabinetu.

Prowadząc taką reklamę, nie koncentrujesz się na sprzedaży konkretnej usługi, ale na pokazaniu swojej oferty, kompetencji i zaufania. Za pomocą takiej reklamy możesz monitorować liczbę wejść na stronę, połączeń telefonicznych z reklam oraz ilość użytkowników, którzy kontaktują się z Tobą za pośrednictwem strony, np. przez formularz kontaktowy. Te dane pomogą Ci ocenić efektywność swojej kampanii i dostosować ją do potrzeb swoich potencjalnych pacjentów.

Zobacz także:

Promocja usługi

Promowanie konkretnej usługi w Google Ads wymaga stworzenia dedykowanej kampanii dla danego zabiegu. Może to być nowy zabieg, który wprowadziłeś do swojej oferty, lub zabieg, na który nie było dotąd zadowalającego zainteresowania. W takim przypadku musisz opracować nie całą stronę, ale landing page, który będzie zawierał najważniejsze informacje o usłudze. Powinieneś tam umieścić szczegółowe opisy zabiegu, korzyści dla pacjenta, cennik, zdjęcia przed i po, a także odpowiedzi na ewentualne obiekcje i pytania. Nie może zabraknąć też wyraźnego wezwania do działania (CTA) w postaci np. dedykowanego formularza kontaktowego, przycisku umów wizytę lub numeru telefonu.

Skuteczność takiej kampanii monitoruje się poprzez liczbę wypełnionych formularzy kontaktowych, wejść na stronę i konwersji. Po zakończeniu kilkumiesięcznej kampanii zabieg jest na tyle zareklamowany, że pacjenci zazwyczaj decydują się na niego z poleceń lub własnej inicjatywy.

Taką kampanię wykonaliśmy m.in. dla Centrum Okulistycznego Delavi w Krakowie. Klinika chciała wypromować zabieg plastyki powiek, który do tej pory nie był częstym wyborem pacjentów placówki. Aby przeprowadzić skuteczną kampanię stworzyliśmy dedykowany landing page, w którym omówiliśmy wszystkie kluczowe aspekty. W ten sposób daliśmy pacjentowi dostęp do kompletnych informacji, budując jednocześnie profil eksperta. Następnie rozpoczęliśmy działania promocyjne za pośrednictwem dwóch systemów reklamowych: Google Ads i Facebook Ads.

Kampania przyniosła zadowalające klienta efekty i po trzech miesiącach mogliśmy ją stopniowo zwalniać ze względu na stałe zainteresowanie zabiegiem.

Pozycjonowanie stron medycznych, SEO dla medyków, SEO dla gabinetów

Potrzebujesz pomocy?​

Pomagamy gabinetom i klinikom zdobywać więcej pacjentów, lepiej prezentować się w internecie oraz prowadzić skuteczniejsze działania marketingowe.

Może też Cię zainteresować...​

Poniżej znajdziesz porady oraz case studies z działań prowadzonych dla naszych klientów.

content marketing w branży health care
Marketing medyczny

Skuteczny content marketing w branży health care

W związku z tym, że charakter sektora opieki zdrowotnej ulega ciągłym zmianom, ważne jest aby …

Przejdź do wpisu →
Marketing medyczny

Ustawa o wyrobach medycznych – jak będzie wyglądać marketing medyczny w 2023 roku?

Jakie działania będą dozwolone w reklamowaniu wyrobów medycznych? Czy to koniec dodania zdjęć przed i po? Dowiedz się więcej z artykułu.

Przejdź do wpisu →
seo w branży medycznej
Marketing medyczny

Blog gabinetu stomatologicznego – czy warto prowadzić?

Blogowanie i medycyna? Tytuł może wprowadzać w konsternację, jednak dziś te dwa pojęcia wydają się …

Przejdź do wpisu →

Newsletter

Dołącz do jedynego na rynku newslettera poświęconego marketingowi w medycynie i farmacji.

Imię(wymagane)
Imię
Email
Zgoda(wymagane)