fbpx

Materiały edukacyjne dla pacjentów – dlaczego warto?

materiały edukacyjne dla pacjentów

Czym są materiały edukacyjne dla pacjentów?

Materiały edukacyjne dla pacjentów mogą zawierać dowolne treści, wykorzystane już w mediach społecznościowych, na blogu, czy na stronie internetowej lub zostać stworzone od zera na potrzebę danej ulotki. Poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na stworzenie wysokiej jakości, profesjonalnych materiałów edukacyjnych do gabinetu nie tylko buduje markę, ale też pozwala pacjentom wziąć kawałek gabinetu ze sobą w postaci przekazanej wiedzy.  Jeśli jesteś jak wielu lekarzy, Twój grafik jest bardzo zajęty i nie masz czasu na tworzenie własnych materiałów, gdyż zajmujesz się leczeniem. W takim wypadku warto rozważyć współprace z dostawcą tego typu treści, w formie drukowanej prosto do Twojego gabinetu, jaką jesteśmy my 🙂

Co powinieneś uwzględnić w materiałach edukacyjnych dla pacjentów?

Edukowanie pacjentów jest istotnym elementem działalności gabinetu. Dzięki temu stajesz się w ich oczach autorytetem w tematyce zdrowotnej, a gabinet sprawia wrażenie jeszcze bardziej profesjonalnego. Materiały edukacyjne dla pacjentów mogą być na dowolny, związany z działką Twojego gabinetu temat:

  • Informacje jak utrzymać prawidłowe zdrowie jamy ustnej
  • Jak zdecydować między opcjami leczenia
  • Jak przygotować się do danego zabiegu
  • Czego można się spodziewać podczas zabiegu
  • Instrukcje dotyczące jak najszybszego powrotu do zdrowia po zabiegu

Dlaczego Twój gabinet potrzebuje materiałów edukacyjnych dla pacjentów?

Ułatwiają komunikację z pacjentami.

Większość ludzi może zapamiętać tylko niewielką część tego, co przekazujesz ustnie, więc dostarczenie pisemnej lub wizualnej reprezentacji ważnych informacji o stanie zdrowia twojego pacjenta ułatwi pełne zrozumienie przekazu.

Mniej stresu i lęku u pacjenta.

Wizyta w gabinecie często jest dla pacjenta źródłem stresu – może to być przez ich przekonanie lub sam fakt, że mają jakieś problemy zdrowotne i muszą skorzystać z Twoich usług. Dostarczając im celowane materiały edukacyjne przed zabiegiem, będą mogli się z nim zapoznać i już ze spokojem do niego podejść.

Więcej czasu w twoim grafiku.

Dzięki takim narzędziom edukacji pacjenta na wyciągnięcie ręki będziesz w stanie dostarczyć informacje na poziomie eksperta i instrukcje na różne tematy bez konieczności mówienia tego samego każdemu pacjentowi. To z kolei uwalnia twój harmonogram i daje ci więcej czasu na robienie tego, co robisz najlepiej – leczenie.

Jak zacząć korzystać z materiałów edukacyjnych dla pacjentów?

Skontaktuj się z naszym zespołem w DB, aby rozpocząć wykorzystywanie indywidualnych materiałów edukacyjnych dla pacjentów w swoim gabinecie.

[adrotate banner=”4″]

Potrzebujesz pomocy?​

Pomagamy gabinetom i klinikom zdobywać więcej pacjentów, lepiej prezentować się w internecie oraz prowadzić skuteczniejsze działania marketingowe.

Może też Cię zainteresować...​

Poniżej znajdziesz porady oraz case studies z działań prowadzonych dla naszych klientów.

Portfolio

Case study – kampania Facebook Ads dla Wydawnictwa Farmaceutycznego

Klient Wydawnictwo farmaceutyczne to największy wydawca publikacji dla farmaceutów na polskim rynku. W swoim portfolio …

Przejdź do wpisu →
marketing medyczny
Marketing medyczny

Ile powinieneś wydawać na marketing medyczny gabinetu?

W dzisiejszych czasach medyczny marketing internetowy jest niezbędny, jeśli chcesz przyciągnąć nowych pacjentów i rozwijać …

Przejdź do wpisu →
jak skutecznie prowadzić Facebooka
Marketing medyczny

Jak skutecznie prowadzić Facebooka gabinetu medycznego?

Fanpage w social media dla gabinetu medycznego pełni rolę „wirtualnej wizytówki”, dzięki której pacjenci mogą …

Przejdź do wpisu →

Newsletter

Dołącz do jedynego na rynku newslettera poświęconego marketingowi w medycynie i farmacji.

Imię(wymagane)
Imię
Email
Zgoda(wymagane)