fbpx

Strategia marketingu online – wady i zalety różnych strategii

strategia marketingu online

Właściwa strategia marketingu online może zwiększyć zainteresowanie Waszymi gabinetami lekarskimi już w ciągu miesiąca. Dzisiaj przedstawiamy Wam kilka podstawowych strategii.

 

Medyczne strony internetowe

 

Strona internetowa wysokiej jakości ma dla dzisiejszych pacjentów decydujące znaczenie. Jeśli Twoja witryna internetowa ulegnie awarii i nie będzie dostępna dla odbiorców, możesz stracić więcej pacjentów niż myślisz. Ponadto, comiesięczne aktualizacje strony internetowej zapewniają jej maksymalną wydajność i zapobiegają atakom hakerskim. Pamiętaj o:

– hostowaniu

– aktualizacji wtyczek

– kopii zapasowej i stałym monitorowaniu strony

 

Treści i media społecznościowe

 

Ważną rolę odgrywa autorytet domeny. Zakładając, że dwie strony mają do przekazania dokładnie tę samą treść, strona o wyższym autorytecie z pewnością prześcignie w zasięgach tę drugą. Strony o wysokim autorytecie mają kilka cech wspólnych. Po pierwsze: istnieją już od dłuższego czasu. Ponadto, z biegiem lat „dorobiły się” wielu linków zewnętrznych – nie wzięły się one jednak znikąd. Strony pozyskały je dzięki konsekwentnemu tworzeniu wysokiej jakości treści i stałemu dzieleniu się nimi w mediach społecznościowych.

 

Solidne strony internetowe o wysokim autorytecie posiadają o wiele więcej podstron niż niżej indeksowane, mało rozbudowane witryny. Im bardziej obszerna twoja strona, tym wyżej indeksowana będzie w wyszukiwarce – doskonałym pomysłem na poprawę tego stanu są blogi medyczne. Konsekwentne dodawanie nowych artykułów (zwłaszcza jeśli są zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych) z pewnością wywinduje Twoją stronę na wyższe miejsca w wynikach wyszukiwania.

 

SEO: Optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek

 

Integralną częścią marketingu Twojego gabinetu powinna być SEO. To usługa, w której dokonujemy technicznych korekt w back-endzie strony, optymalizujemy treści i design oraz umieszczamy nowe linki zewnętrzne, aby sukcesywnie zwiększać jej autorytet.

 

Małe zmiany mogą mieć kolosalny wpływ na ruch organiczny. Rekomendowane działania SEO najczęściej opierane są na algorytmach Google. Podsumowując, mówiąc SEO myślimy o:

– konfiguracji na podstawie Google Analytics

– doborze słów kluczowych

– budowanie sieci linków

– porównanie z konkurencją

 

Optymalizacja współczynnika konwersji

 

Stworzenie pięknej strony internetowej i dopasowanie do niej kampanii reklamowej to niestety nie wszystko. Aby osiągnąć cel, powinieneś na bieżąco monitorować wyświetlenia Twojej strony i optymalizować ją pod kątem zwiększenia konwersji.

 

Dzięki testom A/B jesteś w stanie zdefiniować, które elementy zwiększają ruch na stronie i prowadzą do wyższej konwersji. Sprawdź także, jak wygląda sytuacja z kompatybilnością strony z urządzeniami mobilnymi – ich posiadacze to z pewnością spora część Twojej grupy docelowej.

 

Marketing mailowy

 

Twoje działania reklamowe nie powinny zakończyć się w momencie wypełnienia przez pacjenta formularza rejestrującego na wizytę. Skuteczna strategia marketingowa to taka, która dba o pacjentów także po zakończeniu wizyty. Poczta elektroniczna to jedno z najskuteczniejszych narzędzi komunikacji z pacjentem. Zadbaj więc o wyważoną częstotliwość wysyłania wiadomości i dopasowanie ich do swojego targetu, a pacjenci z pewnością nie zapomną o Twoim gabinecie.

Potrzebujesz pomocy?​

Pomagamy gabinetom i klinikom zdobywać więcej pacjentów, lepiej prezentować się w internecie oraz prowadzić skuteczniejsze działania marketingowe.

Może też Cię zainteresować...​

Poniżej znajdziesz porady oraz case studies z działań prowadzonych dla naszych klientów.

Finanse w placówce medycznej

Oprogramowanie dla gabinetu stomatologicznego – które wybrać?

Zastanawiasz się co może usprawnić pracę w Twoim gabinecie? Warto postawić na dobry program do ...
Przejdź do wpisu →
agencja marketingowa a rynek stomatologiczny
Marketing medyczny

Agencja marketingowa a rynek stomatologiczny

Agencja marketingowa a rynek stomatologiczny – czy opłaca się zatrudnić taką agencję? Spójrzmy prawdzie w ...
Przejdź do wpisu →
Marketing medyczny

Marketing medyczny – rozumiemy lekarzy, myślimy jak pacjenci

Marketing medyczny jest bardzo specyficznym obszarem. Jesteśmy agencją, która działa w tym wąskim obszarze od ...
Przejdź do wpisu →

Newsletter

Dołącz do jedynego na rynku newslettera poświęconego marketingowi w medycynie i farmacji.

Imię(wymagane)
Imię
Email
Zgoda(wymagane)