fbpx

Prowadzenie mediów społecznościowych dla branży medycznej

Bądź tam, gdzie są Twoi pacjenci i klienci

Prowadzenie mediów społecznościowych

Czym jest?

Media społecznościowe wykorzystane w odpowiedni sposób stanowią ważny element współczesnego biznesu. Pozwalają na edukowanie, informowanie, budowanie relacji z obecnymi klientami a także pozyskiwanie nowych. Facebook dzięki swojej powszechności stanowi wyszukiwarkę – coraz więcej osób za pośrednictwem tej platformy zbiera informacje o firmach, instytucjach, gabinetach. Instagram świetnie się sprawdza w promocji usług estetycznych, a LinkedIn pozwala nawiązywać kontakty biznesowe.

W Solutio Medica pomożemy w wyborze najbardziej odpowiednich mediów społecznościowych oraz zajmiemy się ich rozwojem. Doradzimy, jaki budżet należy przeznaczyć na reklamę oraz będziemy współpracować z zespołem by tworzyć angażujące treści. W zależności od potrzeb samodzielnie tworzymy treści lub dostosowujemy te przygotowane przez klienta. 

W standardowej ofercie znajduje się obsługa konta na Facebooku. W zależności od potrzeb klienta, prowadzimy komunikację na Instagramie, YouTube, LinkedIn.

Facebook w branży medycznej

Profile na Facebooku i Instagramie powinny dostarczać informacji niezbędnych z perspektywy pacjenta – umożliwiać kontakt, informować o usługach oraz zachęcać do umawiania wizyt. Świetnie sprawdzają się do odświeżania kontaktu z obecnymi pacjentami lub klientami. Dzięki komponencie wizualnej mediów społecznościowych można je z powodzeniem wykorzystać do promocji usług estetycznych. W przypadku usług medycznych Facebook świetnie sprawdza się do zwiększania częstotliwości umawiania wizyt wśród obecnej bazy – wizyt kontrolnych lub nowych zabiegów w ofercie. Prowadząc profile dla salonów, klinik i gabinetów należy zwrócić uwagę na dostępność na Messengerze – bardzo dużo osób uznaję tę formę komunikacji za pierwszy wybór.

Dlaczego warto w to zainwestować?

Regularne prowadzenie komunikacji na Facebooku prowadzi do zwiększania przychodów gabinetu poprzez:

  • Zwiększenie częstotliwości wizyt obecnych pacjentów (częstsze zabiegi higienizacyjne, kontrolne wizyty).
  • Zainteresowanie obecnej bazy pacjentów nowymi usługami (np. zabiegami medycyny estetycznej, leczeniem bruksizmu).
  • Zwiększanie lojalności wśród obecnej bazy pacjentów lub klientów.
  • Poszerzanie bazy obecnych pacjentów lub klientów.

Dlaczego warto pracować z nami?

Doradzimy w jakiś sposób strategicznie prowadzić media społecznościowe i przejmiemy ich zarządzanie – od tworzenia tekstów, poprzez tworzenie grafik i materiałów wizualnych aż po ustawianie płatnych kampanii. Część miesięcznego kosztu obsługi Facebooka przeznaczamy na  płatną promocję, by optymalizować korzyści z prowadzenia fanpage. Ustawimy reklamy by przekierować ruch na Twoją stronę www lub bezpośrednio do zapisów przez rejestrację. Wykorzystując znajomość branży skupimy się na budowaniu zasięgu i konwertowaniu obserwujących w pacjentów lub klientów.

Wybierz jeden z naszych standardowych pakietów, by cieszyć się korzyściami z obecności na Facebooku jak i osiągać więcej dzięki płatnej reklamie.

Zaufali nam m.in.