fbpx

Pozycjonowanie lokalne (SEO) kliniki, gabinetu lub salonu

Niech Twoi miejscowi klienci się o Tobie dowiedzą

Pozycjonowanie lokalne placówek medycznych (SEO)

Czym jest?

Dla lokalnych firm (gabinetów, klinik czy salonów) pozycjonowanie strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania w Google w swojej okolicy jest bardzo istotne. Ładna witryna i bilbord na mieście już nie wystarczają. Klienci szukając firm w swojej okolicy coraz częściej kierują swoje pierwsze kroki do Internetu. Dlatego Twoja strona internetowa, wizytówka w Google i prezentacja na portalach społecznościowych jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Bez skutecznej promocji Twoi potencjalni klienci nie będą w stanie Cię odnaleźć i udadzą się do konkurencji.

Na Twoją pozycję składa się mnóstwo czynników. Począwszy od dobrze wypełnionego telefonu w wizytówce Google na szybkiej stronie internetowej skończywszy. Aby uprościć pracę i analizę wyników skupimy się na 2 obszarach:

  1. Pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania – skupimy się tutaj przede wszystkim na optymalizacji strony internetowej ponieważ to ma największy wpływ na pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania w Google.
  2. Pozycja w wynikach wyszukiwania na mapie – praca na wizytówce Google. Zoptymalizujemy ją i zadbamy żeby pojawiała się na wybrane przez nas wspólnie słowa kluczowe.

Pozycjonowanie lokalne to jest maraton. Ale pierwsze efekty naszych prac ujrzysz już w przeciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia współpracy. Rozpoczęcie współpracy odbywa się w następujących krokach:

  1. Analiza sytuacji wyjściowej
  2. Audyt strony internetowej
  3. Audyt wizytówki Google Moja Firma
  4. Analiza fraz kluczowych
  5. Analiza konkurencji
  6. Opracowanie szczegółowego planu działania

Pozycjonowanie lokalne w branży medycznej

Większość klinik, salonów czy gabinetów oferujących usługi medyczne i estetyczne to biznesy lokalne. Oznacza to, że ich klienci i pacjenci to osoby z tego samego miasta lub okolic. Aby zwiększyć efektywność działań marketingowych, aktywności związane z pozycjonowaniem powinny być nakierowane na lokalnych odbiorców. Jeśli chcesz, żeby to Twój gabinet lub klinika były pierwszym miejscem, do którego zadzwoni nowy pacjent szukający danej usługi – to właśnie usługa pozycjonowania lokalnego jest dla Ciebie.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie lokalne?

Korzyści z pozycjonowania lokalnego:

  1. Budowanie stałego dopływu nowych pacjentów lub klientów bez konieczności ciągłego wykupowania reklam.
  2. Ułatwienie obecnym pacjentom lub klientom nawiązywania kontaktu.

Dlaczego warto pracować z nami?

W Solutio Medica specjalizujemy się w  branży medycznej. Dzięki sektorowemu doświadczeniu nasze działania będą bardziej skuteczne niż innych agencji. Wiemy z czym borykają się gabinety i kliniki na co dzień i wiemy jakich błędów unikać.  Swoją wiedzę udoskonalamy korzystając z najlepszych narzędzi na rynku i dokładnej analizy. Nie działamy na oślep. Bardzo dokładnie dobieramy frazy kluczowe i monitorujemy postępy prac. Pracując z nami będziesz otrzymywać comiesięczny, szczegółowy raport z prowadzonych przez nas działań i ich efektów.

Pozycjonowanie lokalne to również nieustanna walka z konkurencją. Algorytmy wyszukiwarki cały czas ulegają zmianie i gabinety, które aktualnie są na pierwszym miejscu muszą dbać o swoją przewagę. Ty jako właściciel gabinetu nie masz czasu na śledzenie tych zmian i lepiej jest powierzyć pracę nad tym profesjonalistom.

Zobacz case study

Skontaktuj się

Zaufali nam m.in.