fbpx

SEO w branży medycznej – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Prawda jest taka: Twoi pacjenci poznają Cię jeszcze długo przed wizytą w gabinecie. Dlatego, aby Twoja reputacja była możliwe najlepsza, ważne jest żeby, Twoja strona internetowa było jak najwyżej w rankingach usług medycznych oferowanych przez wyszukiwarkę Google.

 

Żyjemy w czasach, kiedy pacjent przed wizytą u lekarza robi research godny poszukiwania nowego samochodu. Dlaczego nie mieliby trafić właśnie na Ciebie?

 

Mieć stronę internetową to jedno. Wykorzystać ją tak, by to Ciebie wybrali pacjenci to drugie. SEO umożliwia lekarzom dotarcie do maksymalnie dużej liczby pacjentów poszukujących w internecie usług medycznych. Jak wysoko w wyszukiwarce znajduje się Twoja strona internetowa?

 

Jak działa SEO?

 

Optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych (ang. Search Engine Optimalization = SEO) to działanie polegające na zwiększaniu rankingu strony internetowej wśród wyników wyszukiwania generowanych przez wyszukiwarki internetowe takie jak Google. Wszyscy wiemy, że wejście na drugą kartę przeglądarki to ostateczność 😉 Dlatego też, ważne jest aby właśnie Twoja strona znajdowała się na czele prezentowanych wyników.

 

Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na ranking witryny, a mianowicie:

– treść – dobór słów na stronie

– język programowania użyty do stworzenia witryny

– struktura strony, w tym także sposób interakcji pacjentów i możliwości przeszukiwania strony

– linki zewnętrzne – posiadanie odnośników do renomowanych i zaufanych zewnętrznych stron internetowych buduje autorytet Twojej

 

Jak zacząć z SEO?

 

Teraz, gdy już poznałeś podstawy działania Search Engine Optimalization, prawdopodobnie chcesz wykorzystać jego tajniki do budowania swojej pozycji. Nie jest to jednoetapowy proces –wymaga stałej aktualizacji. Algorytmy wyszukiwarek stale się zmieniają, chcąc więc być ekspertem, powinieneś być na bieżąco z najnowszymi praktykami. Żeby zapoznać się z dokładnymi metodami pracy z SEO, możesz skorzystać z kursów marketingu internetowego lub szkoleń organizowanych przez specjalistów.