fbpx

Agencja marketingowa w branży medycznej – dlaczego warto?

agencja marketingowa w branży medycznej

Agencja marketingowa w branży medycznej – dlaczego warto ją zatrudnić?

Spójrzmy prawdzie w oczy: praca w branży medycznej (niezależnie od tego, czy jesteś lekarzem, pielęgniarką, laborantem) jest czasochłonna i wymagającą. Manewrowanie pomiędzy pracą z pacjentami i digital marketingiem, może nie tylko nie dać pożądanych efektów, ale nawet wpłynąć negatywnie na każdą z płaszczyzn. Dlaczego więc nie zostawić kampanii marketingowej w rękach specjalistów?

 

Marketing cyfrowy jest ogromną siłą napędową. Dzięki dynamicznemu rozwojowi mediów społecznościowych, nieograniczonemu dostępowi do internetu i możliwości wyrażania opinii online, obserwujemy coraz większą popularność branży usługowej online. Dziś przedstawiamy Wam kilka argumentów, dlaczego warto przekazać obowiązki związane z marketingiem internetowym agencji marketingowej.

 

Nadmiar obowiązków

 

Jako pracownik służby zdrowia obarczony jesteś nie tylko ogromną odpowiedzialnością, ale także wieloma obowiązkami. Ranga Twojego zawodu jest wysoce doceniana, jednak wiąże się to z ogromnym stresem i presją społeczną. Patrząc realistycznie, bez pomocy z zewnątrz trudno jest zarządzać jednocześnie kampanią reklamową swojego gabinetu lekarskiego. Dodatkowe obowiązki wiążą się nie tylko ze stratą czasu, ale i energii – a przecież masz już pracę na pełny etat! Jeśli prowadzisz samodzielnie marketing swojej praktyki lekarskiej, ale zauważyłeś, że notorycznie nie dosypiasz, spóźniasz się do pracy i zaniedbujesz życie prywatne, może nadszedł czas, aby przekazać obowiązki komuś innemu?

 

Nieskuteczna kampania

 

Drugim problemem, z jakim możesz się zetknąć są nieskuteczne działania marketingowe. Twoja poczekalnia nie jest tak pełna, jak się tego spodziewałeś? Być może Twoje działania nie są wystarczająco efektywne – w takich sytuacjach warto jest przenieść odpowiedzialność na profesjonalną agencję marketingową. Niektóre z nich oferują nawet darmowe konsultacje!

 

Podczas konsultacji możesz otrzymać propozycje ulepszeń w Twojej stronie internetowej i porównanie z konkurencyjnymi stronami. Dzięki takie ocenie lepiej zrozumiesz, jak wiele czasu powinieneś poświęcić na efektywne działania marketingowe.

 

Działanie intuicyjne

 

Jeśli czujesz, że Twoje działania przypominają błądzenie nocą po lesie, może to czas, aby oddać je komuś, kto potrafi robić to szybko i skutecznie? Agencja marketingowa oceni Twoje cele i dostosuje strategię do ich osiągnięcia.

 

Brak umiejętności

 

Prowadzenie na własną rękę cyfrowego marketingu opiera się na znajomości specjalistycznej terminologii np. SEO, PPC, KPI. Jeśli marketing nie jest Twoją pasją, pozwól Twoim projektem zajęli się specjaliści. Rezultaty będą znacznie szybsze, a kampania zostanie wdrożona poprawnie od samego początku. W dodatku zespoły takich specjalistów na bieżąco śledzą trendy branżowe (również w medycynie) i najnowsze technologie w marketingu cyfrowym.

Potrzebujesz pomocy?​

Pomagamy gabinetom i klinikom zdobywać więcej pacjentów, lepiej prezentować się w internecie oraz prowadzić skuteczniejsze działania marketingowe.

Może też Cię zainteresować...​

Poniżej znajdziesz porady oraz case studies z działań prowadzonych dla naszych klientów.

marketing medyczny
Marketing medyczny

Ile powinieneś wydawać na marketing medyczny gabinetu?

W dzisiejszych czasach medyczny marketing internetowy jest niezbędny, jeśli chcesz przyciągnąć nowych pacjentów i rozwijać …

Przejdź do wpisu →
czym jest ppc
Pozyskiwanie pacjentów

Czym jest PPC? Pay-Per-Click – czy powinieneś z niego skorzystać?

Czym jest PPC? W dużym uproszczeniu Pay-Per-Click to forma reklamy, gdzie płacisz za każde kliknięcie …

Przejdź do wpisu →
agencja marketingowa w branży medycznej
Marketing medyczny

Agencja marketingowa w branży medycznej – dlaczego warto?

Agencja marketingowa w branży medycznej – dlaczego warto ją zatrudnić? Spójrzmy prawdzie w oczy: praca …

Przejdź do wpisu →

Newsletter

Dołącz do jedynego na rynku newslettera poświęconego marketingowi w medycynie i farmacji.

Imię(wymagane)
Imię
Email
Zgoda(wymagane)